Велопроща до с. Берлоги

Велопроща до с. Берлоги

13 травня 2017

13 травня 2017 року Божого в день 100-річчя об’явлення Богородиці у Фатімі, у переддень Дня матері МХС “Дар” звершить невеличку молитовну поїздку на велосипедах. (відстань – 15 км)

Коротка історія християнських особливостей с. Берлоги

Ікона Матері Божої з маленьким Ісусиком цієї церкви має свою особливу історію. За давніми переказами образ до церкви переносив житель села Петро Лаврів. Це сталося у той самий час, коли переносили і церкву. Ікону чоловікові дали в монастирі.Коли він підійшов до ріки, то поклав ікону біля себе і почав роздумувати, як йому перебрести воду, бо тоді мостів ще не було. На превелике здивування чоловіка ікона зникла. Занепокоєний, він був змушений знову повернутися до монастиря, де побачив ту саму ікону. Добрий чоловік знову її взяв, а монахи наказали йому, щоб він не зупинявся з іконою і не випускав її з рук. Тоді цей чоловік взяв її і, прийшовши в село «на горбок», поставив, бо дальше не зміг її нести. На цьому місці ікона немов би засяяла позолотою. Тут і поставили церкву, де вона стоїть і донині. (За книгою Миколи Поташника «Історія села Берлоги»).
Жителі села переконані, що святиня охороняє їх село від великих нещасть, а тому звертаються до Богородиці із молитвою: “Матінко Божа, що є у Берлогах, хай Твій омофор береже нас від злого. Благослови рід людський на добро, щоби між нами незгод не було. Душі відкрий нам для злагоди й миру! І нас збережи! І спаси! І помилуй!”.
Неподалік старого храму та за кілька метрів від нового, біля давнього джерела, яке всі називають «Біля кадуба», є велична ротонда Пресвятої родини. Вода, кажуть, тут цілюща, смачна та довго не псується. До ротонди і джерела приходять сільські молодята, яких благословляє отець Роман. Священик мовить, аби новостворені родини були такими міцними, як берлогівські дуби. Адже цих дерев у селі не бракує. Кожна нова сім’я садить неподалік ротонди символічне родинне дерево. Кажуть, що ті пари, які там дерева посадили, ніколи вже не розлучаться, будуть щасливі, дітками багаті, бо їх Пресвята родина оберігає.

Мітки:

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вверх